• ris
    • BibTeX

Społeczeństwa Azji Środkowej wobec rewolucji w świecie arabskim

Kołodziej, Ewa.

:

Społeczeństwa Azji Środkowej wobec rewolucji w świecie arabskim

:

Kołodziej, Ewa.

:

Sikorski, Tomasz. ; Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

:

Kazachstan ; Uzbekistan ; Tadżykistan ; Turkmenistan ; polityka wewnętrzna ; protest polityczny ; demonstracje publiczne ; Azja Środkowa ; konflikty wewnętrzne ; niepokoje polityczne ; uczestnictwo w życiu politycznym ; mobilizacja polityczna/społeczna ; opozycja społeczna/opozycja polityczna ; świadomość społeczno-polityczna

:

Rewolucje w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu skłoniły większość autokratycznych reżimów w Azji Środkowej do zaostrzenia kontroli nad społeczeństwem, a zarazem zainspirowały opozycję i grupy niezadowolonych obywateli do protestów. Rychłe powtórzenie się scenariusza arabskiego w krajach Azji Środkowej jest jednak mało prawdopodobne, chociaż potencjał rewolucyjny jest znaczny i w długoterminowej perspektywie może prowadzić do destabilizacji w regionie. Oczekiwać można kontynuacji działań na rzecz pozornej demokratyzacji, które będą służyć przygotowaniom liderów do przekazania władzy wyznaczonym przez nich następcom.

:

Warszawa

:

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

:

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

:

2011.09.09

:

application/pdf

:

367 KB

:

BC709

:

Biuletyn PISM nr 87 (836), 2011

:

pol

Secured publication

This publication is unavailable to your account. If you have more privileged account please try to use it or contact with the institution connected to this digital library.

How would you like to display the object?

Apply